چهارمین رویداد «استان‌آپ» در استان زنجان برگزار می‌شود

چهارمین رویداد «استان‌آپ» در استان زنجان برگزار می‌شود

چهارمین رویداد «استان‌آپ» به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و پارک علم و فناوری زنجان در این استان برگزار می‌شود. 

این رویداد با مشارکت پارک علم و فناوری، صندوق پژوهش و فناوری، دانشگاه‌ها، اتاق بازرگانی و سایر بازیگران اکوسیستم نوآوری استان زنجان برگزار خواهد شد و فرصت مناسبی برای حضور دانشجویان، دانش‌آموختگان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، تیم‌ها و هسته‌های فناور، شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌هاست تا ایده‌های فناورانه خود را مطرح و برای تجاری‌سازی آنها اقدام کنند.
رویداد «استان‌آپ» شامل برگزاری دو رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» و «پیوند» است که در حال حاضر از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف رساندن ایده‌های فناورانه به سرمایه برگزار شده و قرار است در 31 استان کشور دنبال شود.
در رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی»، صندوق نوآوری با مدل «هم‌سرمایه‌گذاری» و با معرفی طرح‌های استارت‌آپی موفق در کنار صاحبان ایده و سرمایه‌گذاران است. در این مدل صندوق در سود و زیان طرح‌های فناورانه شریک خواهد شد.
در سلسله رویدادهای «پیوند» نیز صندوق نوآوری و شکوفایی به دنبال شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های استارت‌آپی جذاب و توانمند و معرفی آن‌ها به شتابدهنده‌ها (اعم از دانش بنیان یا غیر دانش بنیان) است. ضمن اینکه بخشی از هزینه‌های شتابدهی کسب و کارهای نوپا نیز به طور بلاعوض از سوی صندوق نوآوری تامین می‌شود.
به همین منظور صندوق نوآوری قصد دارد چهارمین رویداد «استان‌آپ» را در استان زنجان با هدف بسترسازی جهت ایجاد کسب و کارهای فناورانه، شناسایی شرکت‌های نوپا، دانش بنیان و گروه‌های صاحب ایده در سطح استان، شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر به منظور سرمایه‌گذاری جسورانه، برگزاری دوره‌های آموزشی برای تیم‌ها و استارت‌آپ‌ها، بهم‌رسانی تیم‌ها و استارت‌آپ‌ها به شتابدهنده‌ها و سرمایه‌گذاران و برگزاری پنل گفتگو و برنامه انتقال تجربه برگزار کند.
بر این اساس، علاقمندان جهت حضور در استان‌آپ زنجان می‌توانند تا تاریخ 12 آبان برای آشنایی با رویداد و ثبت‌نام در آن به لینک https://www.inif.ir/web/startup-market مراجعه کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88974504-021 تماس بگیرند.
پیشتر دو رویداد «استان‌آپ» در استان‌های کرمان و قزوین برگزار شد و طی آن جمعا 31 استارت‌آپ به بیان ویژگی‌های محصول، مدل کسب‌وکار و نیاز‌های سرمایه‌گذاری خود پرداختند. در رویداد استان‌آپ کرمان 6 تیم موفق به جذب سرمایه شدند و تلاش کارگزار صندوق نوآوری و نیز تیم‌های فناور حاضر در این دو رویداد برای جذب سرمایه همچنان ادامه دارد. 
سومین رویداد «استان‌آپ» نیز به زودی در استان سمنان با مشارکت بازیگران اکوسیستم نوآوری در این استان برگزار می‌شود.